Namioty halowe – od czego zależy cena?

Ceny namiotów halowych są bardzo różne. Niekiedy porównując je u dwóch różnych producentów uzyska się zupełnie odmienne oferty cenowe. Od czego mogą zależeć te różnice i o czym należy pamiętać zanim zamówi się jedną z takich konstrukcji?

Niezależnie od tego, czy poszukiwana jest hala sportowa, czy też większe namioty halowe, zawsze ważne są obliczenia konstrukcyjne. To bowiem właśnie na ich podstawie dokonuje się montażu konstrukcji na danym terenie. Dzięki nim można liczyć na to, że firma, która zajmuje się składaniem konstrukcji nie popełni żadnego błędu, a hala będzie w stanie wytrzymać przewidziane w obliczeniach obciążenia.

Podczas dokonywania wyboru hali, czy oferty producenta, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana konstrukcja. W przypadku, gdy jest to hala wykonana z aluminium, warto bliżej przyjrzeć się rysunkom profili aluminiowych, z jakich składa się konstrukcja. Zdarza się, że w ofercie hala namiotowa cena jest bardzo przystępna, a wynika to z oszczędzania na wielkości zastosowanego profilu aluminiowego. W takich konstrukcjach zasadnicze znaczenie ma wytrzymałość dachu, dlatego przed wyborem konkretnej hali warto zwrócić uwagę na liczbę poprzeczek dachowych, które bezpośrednio odpowiadają za wytrzymałość dachu.

Przymierzając się do kupna hali, warto również zwrócić uwagę na wymiary konstrukcji. Inaczej pod względem ceny będzie się przedstawiać obiekt o wymiarach 10×15 i inaczej 15×10. W każdej z tych hal stosuje się inną konfigurację łączników i poprzeczek dachowych, co sprawia, że hala 15×10 może kosztować więcej od tej o wymiarach 10×15.

Hale namiotowe cena – poszukując ofert po wpisaniu tej frazy, można znaleźć niezwykle zróżnicowaną propozycję cenową. Oprócz samej kwoty za konstrukcję trzeba jeszcze doliczyć koszty jakie dochodzą za montaż i transport hali do miejsca, w jakim taka konstrukcja ma zostać złożona. Bardzo duże znaczenie mają tutaj warunki atmosferyczne, jakie będą panować w miejscu, gdzie hala ma być zmontowana. Im bardziej będzie wiać i im częściej będzie padać w takim regionie, tym cena za halę będzie wyższa.

Related posts

Leave a Comment